Spirulina

Czy warto korzystać ze spiruliny?

Ostatnio w mediach, prasie itp. wiele słyszy się na temat różnorodnych odzywek, suplementów diety i innych substancjach pomocnych w odchudzaniu czy budowaniu masy mięśniowej. Tego typu substancje i informacje ich dotyczące znajdziemy także w sieci i sklepach internetowych. Korzystanie z nich jest dozwolone, jednak wielu ludzi ma pewne obawy związane z tak zwaną suplementacją.

Czy spirulina jest dla mnie?

Jak w przypadku stosowania każdego suplementu jeszcze przed rozpoczęciem kuracji warto zadać sobie pytanie czy jest on przeznaczony dla mnie. W przypadku spiruliny odpowiedź na to pytanie jest niezwykle prosta, gdyż jest to specyfik, z którego śmiało korzystać może każdy z nas. Do rozpoczęcia suplementacji zachęcają nas niesamowite właściwości tej zielononiebieskiej algi, jak i liczne badania i opinie specjalistów.

Zastosowanie spiruliny

Spożywanie suplementów diety jest dziś bardzo często zalecane przez specjalistów od żywienia i dietetyków. Wpływ na taki stan rzeczy ma z pewnością fakt, iż coraz trudniej znaleźć pełnowartościowe i naturalne produkty. Uzupełnianie niedoboru witamin i minerałów zalecane jest szczególnie w okresie zimowym, kiedy dostęp do świeżych warzyw i owoców jest ograniczony.

Właściwości spiruliny

Właściwości spiruliny od samego początku, gdy tylko udało się ją odkryć zostały szeroko wykorzystywane na całym świecie. Jej cudowne właściwości doprowadziły do faktu, iż stosuje się ją dziś w przemyśle kosmetycznym oraz jako świetne uzupełnienie diety dla każdego z nas. Nie bez przyczyny nazywana jest „zielonym złotem” czy też „pokarmem przyszłości”.

Wpływ spiruliny na zdrowie

Spirulina charakteryzuje się tym, że posiada wiele zdrowotnych zastosowań. Najbardziej docenianymi są oczyszczenie organizmu i wzmocnienie układu immunologicznego. Spirulina oczyszcza organizm ze złogów toksyn, które zalegają w komórkach. Poza tym Spirulina charakteryzuje się także tym, że znacznie spowalnia proces wypadania włosów i zapobiega łamliwości paznokci.

Spirulina Platensis

Spirulina Platensis jest suplementem odżywczym, który spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem w Stanach Zjednoczonych i w Japonii. W dzisiejszych czasach ludzie są tak zabiegani i zapracowani, że nie mają czasu na zbilansowaną dietę i zdrowe posiłki. Spirulina Platensis to idealne rozwiązanie.

Spirulina - co warto wiedzieć

Mianem spiruliny określone zostały sinice z rzętu Oscillatoriales, czyli pewien rodzaj alg. Spirulina to nazwa handlowa. Produkt ten jest bardzo bogaty w białko, a także w witaminy. Spirulina zawiera głównie witaminy rozpuszczalne w tłuszczach, czyli witaminę A, witaminę D, witaminę E i witaminę K, ale nie tylko.

Działanie spiruliny

Działanie spiruliny jest znacznie lepsze niż działanie ziół. Zioła zawierają poszczególne aktywne składniki wpływające na poprawę stanu zdrowia. Mogą mieć różne działanie, na przykład pomagać w zwalczaniu przeziębień. Niemniej jednak większość ziół powinna być spożywana jedynie przez krótki okres, ponieważ wiąże się z tym działanie uboczne.

Spirulina - czy jest bezpieczna?

Spirulina była spożywana już przez Azteków, a także przez mieszkańców Afryki. W ciągu ostatnich dwóch dekad znacznie wzrosła popularność spirulina jako środka odżywczego. Światowa Organizacja Zdrowia (World Health Organisation) zaleca spożywanie spiruliny i uznaje ją jako bezpieczny i odżywczy środek.

Spirulina - składniki odżywcze

Spirulina ciszy się ostatnimi czasy dużym zainteresowaniem jako składnik zbilansowanej i zdrowej diety. Wiele osób nie wyobraża sobie zdrowego trybu życia bez spożywania tych wartościowych produktów.

Strony

Subskrybuj RSS - Spirulina